Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Rekomendacja do ogólnopolskiego modelu pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym
Autorstwo / redakcja: Grupa robocza projektu przy Kole Wrocławskim TPBA   
sobota, 16 maja 2009 15:11

 

Rekomendacja... [banerek]

 

 

 

 

 

 

 

 

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w porozumieniu z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej opracowało w roku 2008 dokument pt. „Rekomendacja do ogólnopolskiego modelu pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym”. Celem dokumentu było stworzenie ogólnopolskiego modelu pomocy zapewniającego osobom bezdomnym łatwy dostęp do pomocy w tym trudnym dla nich okresie.

Rekomendacja została przygotowana w oparciu o informacje o systemach pomocy utworzonych w skali regionalnej i lokalnej w całym kraju. Takie podejście pozwala na wybranie najlepszych rozwiązań stosowanych w regionach oraz zidentyfikowanie słabych stron istniejących systemów pomocy. Docelowy system pomocy zaproponowany Ministerstwu ma charakter społecznej współodpowiedzialności administracji rządowej, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych za bezpieczeństwo osób bezdomnych w okresie zimowym.

Do pobrania: PDF Rekomendacja_2008.pdf

 


Strona archiwalna projektu: www.BratAlbert.katolik.pl/rekomendacja

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->